Az "Én és az Erdő" vers és prózaíró pályázatunk, ünnepélyes díjátadó ünnepsége

Kedves Gyerekek, Szülők, Tanárok és a rendezvényünket Támogatók, és Segítők, valamint lelkes Közönségünk!

 

18881726 1916451321962504 4924291282654107794 n2017.06.02.-án pénteken megtartottuk az "Én és az Erdő" vers és prózaíró pályázatunk, ünnepélyes díjátadó ünnepségét a Nagyerdei Víztoronyban.

Bátran mondhatom, hogy remekül sikerült, és mindenkin azt láttam, hogy jól érezte magát. A műsorunkat Artúr Vranyecz, a Csokonai Színház tagja vezette.

22 díjazott, 6 jutalmazott író palánta vehette át az elismerését.
"A szem a lélek tükre" :) és ez, nagyon nagy igazság, hiszen minden gyerek szemében láttam, amikor a színpadra szólítottuk őket!

Az ország, szinte minden pontjából érkeztek írások, amit ezúton köszönök azoknak a gyerekeknek is, akik nem jutottak be a legjobbak közé. Bízom benne, hogy jövőre, újra részt vesztek ezen a megmérettetésen.

 

Az „Én és az erdő" jutalmazottjai és díjazottjai:

Általános iskola alsó tagozatosok, vers kategória:

I. helyezett: Volf Lili – Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú

Művészeti Isola, Szombathely, 3/a – „Faiskola"

II. helyezett: Hack Johanna Emma – N. B. Román Gimnázium Általános Iskola és

kollégium, Gyula, 3/a – „Az erdőtündér"

III. helyezett: Kruták Dávid – Kodály Zoltán Általános Iskola, Nyíregyháza, 4/a – „Az

erdő hangjai"

Jutalom: Benedek Elek Általános iskola, Debrecen 2/b osztályos tanulói: Kossa Flóra

Zoé, Kerek Kamilla Dianna, Nagy Laura. Fekészítő tanár: Szabó Marianna

Általános iskola alsó tagozatosok, próza kategória:

I. helyezett: Rafai Mandula – Budapest II. kerületi Pitypang Utcai Általános Iskola, 4/a

– „Én és az erdő"

II. helyezett: Kiss Teodóra – Bókay Árpád Általános Iskola Budapest, 4/b – „Túra a

budai hegyekben"

III. helyezett: Ficsor Dorka – Park utcai Katolikus Általános Iskola, Mohács, 4/c – „Én

és az erdő".


Általános iskolások felső tagozat, vers kategória:

I. helyezett: Marosvölgyi Ivett – Szentgáli Lőrincze Lajos Általános Iskola, Vilonya,

6/a, felkészítő tanára: Kővári Zsanett – „Mi"

II. helyezett: Hérics Regina – Szomódi Iriszkerti Általános Iskola, 7. osztály – „Három

ok, hogy miért óvd az erdőt"

Megosztott III. helyezettek:

- Mészáros Viola – Baptista Általános Iskola, Tiszaroff, 8. osztály – „Én és az erdő"

- Szombati Gréta – Petőfi Sándor Általános Iskola, Cserkeszőlő, 8. osztály –

„Annak súg az erdő, aki hallgat"

Jutalomban részesülnek:

- Tóth Judit – Bánki Református Általános Iskola, Debrecen, 5. osztály – „Az erdő"

- Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Debrecen, 5/a osztály - Kálmán Vivien

(12 fő)

- Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Debrecen, 6/a osztály - Timkó Kata Klára

(13 fő)

Általános iskola felső tagozatosok, próza kategória:

I. helyezett: Szigetvári Zsófia Petra – ELTE Trefort Ágoston Gyakoró Iskolája, 8.

osztály – „Pagony I"

II. helyezett: Porczió Luca – Beszédes József Általános Iskola, Siófok, 7. osztály – „A

lelkem erdeje"

Megosztott III. helyezettek:

- Gál Boglárka – Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű

Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, 5/b – „Minden megváltozott"

- Czeglédi Zétény – Törökszentmiklósi Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey

Ferenc Általános Iskola, 5. osztály – „Vadalmafa mama csodálatos gyógyulása"

Jutalomban részesül: Boda Bianka – Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló

Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János Téri Feladatellátási Helye, 6/k – „Az

erdő keletkezése"

Középiskolások vers kategória:

I. helyezett: Szabados Zsófia, Révai József Református Gimnázium és Diákotthon,

Miskolc, 12/e – „Virágzás"

II. helyezett: Sípos Júlia, Kecskeméti Református Gimnázium, 11. osztály – „Zöld"

Megosztott III. helyezettek:

- Kéki Norbert – Gyulai SZC Harruckem János Közoktatási Intézmény és

Kollégium, 12/1 – „Az erdő"

- Bitter Veronika – Magán Szakközépiskola Bátorkeszi (Szlovákia), .3/a – „Az erdő

szava".

Jutalomban részesül: Vojth Laura – Swetits Katolikus Gimnázium, Debrecen, 9/b –

„Én és az erdő"

Középiskolások próza kategória:

I. helyezett: Csáki Zsanett – Kossuth Lajos Gimnázium, Cegléd, 10/c – „Látni"

Megosztott II. helyezettek:

- Lugosi Csenge Anna – Kisfaludy Sándor Gimnázium, Sümeg, 9/c – „Köd"

- Kovács Kinga – Móricz Zsigmond Református Kollégium, Gimnázium,

Szakgimnázium és Általános Iskola, Kisújszállás, 11/a – „Fogadom Emma"

III. helyezett: Varga Réka – Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Báthory Iskolájának

Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, 12/d – „Egy lány utolsó leveléből"

18813378 1916368191970817 7478650970794243889 n

18814099 1916367791970857 8283136153334963965 n

18814223 1916366368637666 8625035395296144467 n

18839256 1916366031971033 8946730393079045031 n

18814317 1916449225296047 5652575698487823927 n

 

 

Közérdekű felhívása, bejelentése, esetleg ötletei vannak a debreceni Nagyerdővel kapcsolatban? Keressen minket! Kapcsolatfelvétel