Parajdi háromnapos kirándulás - FELHÍVÁS

 

Buszindulás: 2019.09.27. péntek 5:00, Nagyállomás Posta parkolója
Összesen (oda-vissza) 1000 km-t utazunk buszon.

Útvonal:
DEBRECEN - PÜSPÖKLADÁNY (Vasútállomás) - BERETTYÓÚJFALU - ÁRTÁND - NAGYVÁRAD - KOLOZSVÁR - TORDA - IERNUT(Radnót) - UNGHENI - ÁKOSFALVA- BALAVÁSÁR- SZOVÁTA - MEDVE TÓ - PARAJD - KOROND (félpanziós szállásunk a 3 napon)

Erdély egyik legszebb részét látogatjuk meg! Úgy kell készülnünk, hogy 10-12 órát töltünk a buszon utazásunk során, míg elérjük végcélunkat Parajdot. Székelyföld egyik legkülönlegesebb látványossága a parajdi sóbánya és a falu melletti holdbéli tájra emlékeztető Só-szoros és Só-szakadék.
A Parajd környéki Sóvidék Európa egyik legnagyobb sókészletét rejti a föld alatt.
A pénteki úgynevezett "utazásos" napunkon látjuk a Tordai hasadékot és megállunk a Medve tónál. Amikor megérkezünk a sóbányába, idegenvezetéssel 2-3 órát át, lent leszünk a bányában, majd megyünk KORONDRA a szállásunkra.

Szállás:
Félpanzió (2 éjszaka, vacsora, reggelivel)
Péntek este vacsora: Húsleves, erdélyi töltött káposzta, friss kenyér

Szombati program:

 • Reggeli: Felvágottak, sajt, vaj, padlizsánkrém, tojás, virsli, bundás kenyér, tea és káv
 • 9:00-tól (reggeli után), egész napos szakvezetéssel (környezetvédelmi tájmérnök és gyakorlott idegenvezetők irányításával) és a következő programokon veszünk részt:
  - Aragonit Múzeum és Csiga-domb látogatása
  - Fazekas és Taplófeldolgozó műhely látogatása
 • "Időutazás program" a pálpataki-fenyőkúti fennsíkon (autóbusszal megyünk fel 6 km-t, ott ülünk át lovas szekerekre, meglátogatunk és kóstolunk egy erdei gyümölcs feldolgozó manufaktúrát, majd a Fenyőkúti tőzeglápot látogatjuk meg, majd ebédelünk az önellátó családi farmon. Az ebéd hideg asztalt jelent, pityókás házikenyér, 4-5 féle házi sajt, vaj, főtt tojás, szalonna vagy kolbász, lekvárok, pálinkák, hagyma)
 • Bio méhész látogatás, kóstolással (9-10 féle méz és kaptártermék kóstolása)
 • Vacsora a panziónkban: "CSORBA leves" (nemzeti étel), rántott csirke petrezselymes burgonyával, savanyúság.

Vasárnapi program:

 • Visszaindulás reggeli után 8:00-kor. KŐRISPATAKON a Szalmakalap múzeumban kb 2-órás szervezett program.Ebédre, helyi jellegzetes frissen sütött lángos lesz. Visszaindulás folytatása Kolozsváron történő megállással.
 • Kolozsváron megnézzük a Mátyás király emlékmű és mögötte található Szent Mihály templomot és a teret, majd 1 óra szabadprogramot terveztünk.
 • Visszaérkezés Debrecenbe: 22:00-óra körül.

 

Részvételi díj:
Felnőtt: 31.500 Ft/fő  
14 éves korig: 25.500 Ft/fő 
(szállás, ételek, belépőjegyek, idegenvezetések és fent leírt programokon való részvétel)

Regisztrációhoz kötött, regisztrálni az alábbi e-mail címen:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Javasoljuk Mindenkinek az utasbiztosítás megkötését!

Közérdekű felhívása, bejelentése, esetleg ötletei vannak a debreceni Nagyerdővel kapcsolatban? Keressen minket! Kapcsolatfelvétel