A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban Szatmárcsekén ezen a napon fejezte be - "a magyar nép zivataros századaiból" vett példákra épített költeményét - a Himnuszt.

Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket. Egyesületünk VI. éve e nap keretében szervezi éves, aktuális kiadványainak kiállítással egybekötött könyvbemutatóit.

Szeretettel meghívjuk Önt ezen rendezvényünkre, 2022. január 24-én (hétfőn) 16:30-tól a régi Ifjúsági Ház, DEMKI (Simonffy u. 52.) Galéria21 termébe. A mellékelt képgalériában az eddig megjelent könyveink borítói láthatók, 2016-tól napjainkig.

A DEMKI - a Debreceni Nagyerdőért Egyesülettel egyűttműködve - a Galéria21-ben bemutatja:
Hegyek hátán, völgyek ölén
könyvbemutató és kiállítás megnyitó

Időpont: 2022. január 24. 16:30
Helyszín: 4025 Debrecen, Simonffy u. 21.

A rendezvény védettségi igazolványhoz és védőmaszk viseléséhez kötött11 masolat