adv2022. november 27-én, ADVENT ELSŐ VASÁRNAPJÁN zártuk "Budapesti kultúrséta vasárnap" programsorozatunkat. Természetesen az Országház helyszíni bejárása került fókuszba. Az Országház Látogatóközpont által vezetett betekintés, sok-sok információt szolgáltatott az ikonikus épületről. Körbejártuk az Országházat, idegenvezetőnk segítségével megnéztük a Kossuth tér minden szegletét és elsétáltunk a Szent István bazilikáig. Gyönyörű látványt nyújtott az Országház előtt felállított "ország karácsonyfája", valamint ízelítőt kaptunk az adventi forgatagról. Első alkalommal adták át a Magyar Művészeti Akadémia népművészeti tagozatának közreműködésével megvalósult nemzet betlehemét az Országház előtt. Köszönöm szépen a szak-és idegenvezetők kiváló munkáját és a kultúrcsoport aktív részvételét záróprogramunkon

KÉPEK

web banner20 masolat

2022. november 12-én szombati egyesületi kirándulónapunkat Szentendrén töltöttük a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban. Igazi "időutazásban" volt részünk, hiszen a különböző tájegységek a 18. század közepétől a 20. század közepéig tartó időszakot öleli át és mutatja be. A "bőség kosara" jellemezte minden bemutatkozó tájegységet. Belépve a különböző tájegységekbe, rögtön érzékelhettük az adott tájegység hangulatát, korhű életképeit, szín és hangvilágát. Interaktív kiállítások, bemutatók - az Erdélyi tájegységben színészek segítségével - visszaröpített bennünket a 18-20. századba. Nagy segítségünkre volt helyi idegenvezetőnk Kovács Kriszta, valamint a Skanzen munkatársai. Nagyon szépen köszönöm, az igen magas számú aktív részvételeteket! ❤ 🙂 M.Ibolya
Fotók: Gebei Annamária, Márián Katalin, Kondor Andrea, Tündikné Gömöri Judit, Incze József

KÉPEK

web banner014

A Művésztér Egyesülettel közösen szerveztük a mai napunkat a Verskertben a Déri téren. A programunk fókuszában az "ERDŐK és FÁK" voltak, hiszen ez a hét országosan is az "erdők hete", valamint helyben a Nagyerdő emléknapjáról szólt - OKTÓBER 10. - Természetbarát közösségünk összegyűjtötte és csokorba szedte a világ és magyar irodalom e témához kötődő verseit és kihelyeztük a kertben. Programunkat színesítette Nagy Fannika hegedűjátéka. Köszönjük szépen a részvételeteket! ❤
Hannes Tuch - Az erdő fohásza
"Vándor,
ki elhaladsz mellettem, ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege hideg, téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele, amelynek árnyékába
menekülsz a tűző nap elől, és gyümölcsöm oltja szomjúságodat.
Én vagyok a gerenda, amely házadat tartja, én vagyok asztalod lapja,
én vagyok az ágy, amelyben fekszel, a deszka, amelyből csónakodat építed.
Én vagyok házad ajtaja, bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmégy mellettem, hallgasd meg a kérésemet:
- Ne bánts!"
Fekete István fordítása

web banner013

2022.október 8-án (szombaton) tartottuk az évente két alkalommal szervezett "Fuss, kocogj, sétálj a Nagyerdő madaraiért" családi sportnapunk őszi rendezvényét. Ezen programunk minden évben megemlékezik a Nagyerdő Napjáról, amit OKTÓBER 10-én ünneplünk, e napon nyilvánították ugyanis védetté 1939-ben a Nagyerdő észak-keleti sarkának egy harminchektáros tölgyesét. Egyesületünk 5 éve gondozza a Nagyerdő madárvilágának egy részét, 11 db nagy erdei madáretető és ugyanennyi erdei madáritató fenntartásával. 16 fős önkéntes segítő által alkotott "madáretetős-itatós" csoportunk, lelkesen gondozza egész évben a rájuk bízott madáretetőket-itatókat. A madáretetési szezonban több száz mázsa fekete napraforgómagot viszünk ki a madaraknak, melynek beszerzésére is fordítjuk azt az adományt, amit jótékonysági sportnapunkon gyűjtünk. Ezúton is köszönjük szépen a tegnap összegyűlt adományokat. Csodaszép napunk volt a gyönyörű őszi napsugarakban. Önfeledten játszottak és futkároztak a gyerekek, többen kértek közülük "arcfestést-csillám tetkót", kipróbálták kavicsfestős tudásukat, a legkisebbek pedig játszhattak a mókuskirakókkal és kifestőkkel egyaránt. Minden résztvevő eldönthette, hogy fut, kocog vagy sétál e nap keretében. Jó hangulatban és vidáman telt napunk, nagyon szépen köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttek programunkra. Áprilisban találkozunk a tavaszi rendezvényünkön!

web banner012 masolat

2022.szeptember 26-október 02-ig, egy hetet töltöttünk a gyönyörű Rómában, Velencét is utunkba ejtve. Olyan kulturális élményekben volt részünk, amit a képek leírási részénél olvashatunk, itt külön nem részletezem. A pápai audienciától kezdve, Róma legszebb látnivalóin keresztül az ókori Rómán át, számos olyan élményt tapasztaltunk, amit igazából a fotók nem adnak vissza! Azok akik részt vettek ezen a kiránduláson jól tudják, hogy a vatikáni idegenvezetőinknek köszönhetően, egy egyedi és megismételhetetlen "időutazáson" vettünk részt a Rómában töltött napjainkon. Velencében szintén - "egy Kiscsillagnak" köszönhetően - tartalmas és mozgalmas két napot töltöttünk. Köszönjük szépen szállásadóinknak, idegenvezetőinknek és sofőreinknek lelkes, magabiztos és professzionális munkáját! Köszönöm szépen a beküldött képeket: Gebei Annamária, Márián Katalin, Vixathepné Ari Pálma, Lövei Istvánné, Pálmai Ildikó.