Madarak fák napja 2021

2021.május 10-én a "Madarak és fák napja" alkalmából örömmel tettünk eleget a Szabó Magda Emlékház meghívásának, közös faültetésre a DE botanikus kertjében. Ünnepségünket Papp László a botanikus kert igazgatója nyitotta meg, majd dr.Keczán Mariann muzeológus a Református Kollégium és az egykori füvészkert, a Paptava kapcsolatát elevenítette fel. A Dóczy Gimnázium igazgató helyettese Tankó Istvánné Évike és jómagam beszéltünk a legrégebbi zöld ünnepünk fontosságáról és céljairól, majd közösen elültettük Szabó Magda kedvenc fáját a himalájai cédrust (Cedrus deodara). Közös ünnepségünk hangulatát jól tükrözte a Dóczy Gimnázium diákjai verselése és éneklése az ünnep tiszteletére. Köszönjük szépen a lehetőséget és a részvételt a szervezőknek! ❤
Az egyesületünk csoportjának tagjaival meglocsoltuk a Föld Napján elültetett csemetéinket! 🙂 Hálás vagyok Lányok - Egri Sándorné Erika, Lévainé Ildikó, Jószay Magdika és Márián Katalin - !! ❤
Fotók: Fábián-Tóth Hajnalka, Márián Katalin és Jószay Magdolna