Barangolás a Plitvicei Nemzeti Parkban 2021.

Négy napos kiránduláson vettünk részt Horvátországban. Programunk 3 kiemelkedő turisztikai célpont köré szerveződött. PLITVICEI NEMZETI PARK - KRKA NEMZETI PARK - ADRIAI TENGER (Omis, Split) Mindhárom helyszínen helyi idegenvezetéssel és tolmács segítségével ismerhettük meg a helyi természetvédelmi értékeket és történeteket. A nagy mennyiségű információ, feledhetetlen látvánnyal párosult minden programhelyszínen. Hajóztunk a Cetina folyón, meglátogattuk BRAC szigetét és raftingolásra is volt lehetőségünk. Felkerestük Split mellett Klissza várát. Itt született 1242. január 27-én Árpád-házi Szent Margit, IV. Béla király lánya. Klisszában ajánlotta fel IV. Béla király a várban született leányát, Margitot Magyarország megmentésére. Szombat esténket Splitben töltöttük, számos magyar vonatkozású történelmi helyszín megtekintésével. Nagyon szép és tartalmas 4 napot töltöttünk Dalmáciában. Köszönöm szépen a részvételt, az idegenvezetők (Radnics Zsuzsi, nemzeti parkok szakvezetői), Radmila tolmács, valamint a soförök Tamás, Ricsi lelkiismeretes munkáját. Üdvözlettel: M.Ibolya

Fotók: Márián Katalin, Incze József, DNE