Ifjú erdésztanonc képző VÁNDOR tábor 2021. augusztus 9-13

2021. augusztus 9-13.-között szerveztük meg az évente szokásos erdésztáborunkat, azonban most rendhagyóan, VÁNDOR tábor formában. Azoknak az ifjoncoknak volt lehetőségük a részvételre - a létszámkorlát miatt - akik az előző két évben rendezett táborokban már részt vettek. Mindennap más arborétumot kerestünk fel és ismerkedtünk a helyi sajátosságokkal, az adott természetvédelmi terület sokszínűségével és lakóival. Voltak olyan programhelyszíneink ahol, szakvezetésekkel egészítettük ki ismereteinket, máshol pedig a tanösvények jól felszerelt információs táblái segítették utunkat. Volt közös faültetésünk a Tiszaigari Arborétumban, megöleltük a Mátyás fát, tanulmányoztuk a Nyíregyházi Vadaspark állatait, megnéztük Szarvason a Mini Parkot, többször hajókáztunk tanulmányozva a vízi-világot, végig sétáltunk a Karcagi lombkorona sétányon, Zsuzsi vonatoztunk Hármashegyaljára, valamint megtudtuk azt, hogy Püspökladányi Arborétum területét miért hívják Farkas szigetnek. Valamennyi helyszínünkön számos kiegészítő program várt bennünket. Tartalmas és információkban gazdag hetet zártunk a III. ifjú erdésztanonc táborunk keretein belül

Több kép: https://www.facebook.com/media/set?vanity=debreceninagyerdoert&set=a.3014607145480244