2021.09.03. Sopron-Burgenland-Alsó Ausztriai kirándulás

 

Három napos kirándulásunk fókuszában Sopron, Burgenland és Alsó Ausztria nevezetességei álltak. Sopronban a Taródi vár megtekintését követően tartalmas, vezetett belvárosi sétán vettünk részt, megismerhettük Sopron óvárosát. Ellátogattunk Brennbergbányára - hazánk első feketeszénbányája - ahol egyedülálló az egy épületben lévő templom és kocsma. Maria Schutz nevezetes kegytemploma páratlan élményt nyújtott a csoportnak, amely Ausztria egyetlen passiós rendjének kezelésében van. Látogatást tettünk Gloggnitzban, ahol a Lindt csokigyár mintaboltjában lehetőségünk volt vásárlásra is. Würflachban a Szt. János-patak szurdokában tettünk egy kb. 6 km-es túrát, csodaszép környezetben. Bécsújhely, Pottendorfi kastélykert és Fraknó vára, történelmi - természeti - kulturális ismeretanyagunkat frissítette és bővítette. Programhelyszíneink sorát, a Pannonhalmán található Illatmúzeumban tett látogatásunkkal színesítettük. Köszönöm szépen a részvételt, szuper csapat voltatok! ❤ M.Ibolya 🙂

Fotók: Márián Katalin, Gebei Annamária

Képek: https://www.facebook.com/groups/629163973900595