2021.09.17. "hegyek hátán.... díjátadó"

A Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület immár hatodjára szervezte meg a Hegyek hátán, völgyek ölén című pályázatát. A legutóbbi kiírás díjátadó ünnepségét Budapesten, a Vajdahunyad várában tartották meg a napokban. A rendezvény eddig a hazai és határon túli diákok pályázatra beküldött meséinek, novelláinak, verseinek értékelő összejövetele volt, az idén pedig már természetfotózás kategóriában is megmérettethették magukat a pályázók. Összesen 55 gyereket jutalmaztak, köztük debreceni nyertest is. Az irodalmi zsűri elnöke Halász Judit Kossuth-, és Jászai Mari-díjas művész, a fotós zsűrié pedig Barta Gábor természetfotós volt. A remek hangulatról Harsányi Levente műsorvezető, Kőhalmi Ferenc bűvész és Ménes Csaba pantomimos gondoskodott, míg a debreceni Buglyó Petra, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója énekével színesítette a műsort. A közel 200 fős meghívott vendégsereg láthatóan jól érezte magát. A rendezvényt az Agrárminisztérium részéről Dalvári Vince Gábor főosztályvezető nyitotta meg.

A 2020/21-es tanév pályázata "Hegyek hátán, völgyek ölén" címet viselte. Újdonság volt a természetfotós diákok behívása a pályázatunkba. Nagyon örültünk a több, mint 700 db természetfotónak, amit a 3 korcsoportban pályázók beküldtek. A vers-próza- és meseíró pályázati felhívásra összesen 932 db írás érkezett a 6-19 éves diákoktól határon innen és túlról. Az idei évben is nagyon kicsi volt a pontok különbsége a helyezettek között. Nagyon szép és színvonalas alkotások születtek mindhárom kategóriában, kicsiktől és nagyoktól egyaránt. A díjazott diákok művei a decemberben megjelenő albumunkban olvasható lesz. Minden jutalmazott szerző, karácsony előtt megkapja a tiszteletpéldányát! Nagyon szépen köszönöm a szakmai zsűritagok, közreműködők, fellépők, önkéntes segítők munkáit, valamint a támogató szervezetek, alapítványok, egyesületek, cégek és magánemberek anyagi és egyéb felajánlásait. Tisztelettel és köszönettel: Marincsák Ibolya egyesületi vezető

 További képek: