2021.09.26. Túranap az őszi Bükk-fennsíkon.

2021. szeptember 26-án, egy csodás napot töltött az Egyesületünk természetjáró csoportja a Bükk-fennsíkon! Tartalmas túránk, helyi szakvezetéssel az Olasz-kapui tanösvény és környékbeli látnivalóit tekintette meg. Az Olasz-kapui Tanösvény (Olasz kapu – Fekete-sár-rét – Tar-kő – Őserdő – Káposztáskert-lápa – Körös-bérci-barlang - Fekete-sári erdészház - Olasz-kapu) geológiai, felszínalaktani, botanikai, zoológiai és kultúrtörténeti ismereteket egyaránt nyújtott. Megismerkedhettünk az antropogén eredetű hegyi rétek (Fekete-sár-rét, Zsidó-rét) gazdag karsztforma-kincsével (karsztmezők, karsztvápák, töbörcsoportok), a fennsíkperemi bércek karsztos felszíneivel, gazdag élővilágot rejtő sziklagyepjeivel (Tar-kő), az Őserdő 24 hektár területű montán bükkösével (amelyet 1942-ben nyilvánították védetté), a Nagy-fennsík nyugati felének leghosszabb töbörsoros völgyével (Káposztáskert-lápa) és az ország legmagasabban elhelyezkedő barlangjával: a hegység legidősebb forrásbarlang-nemzedékéhez tartozó Kőrös-barlanggal. Kellemesen elfáradtunk, azonban az az "élménybomba" ami a nap végéig ért folyamatosan bennünket, mindent felejtetett.... Jól esett visszafelé jövet a Szépasszony völgyében, az udvariasan kínált nedűk elfogyasztása. Szuper csapatunknak hatalmas gratuláció, hiszen MINDENKI teljesítette a kitűzött célt! ❤ Köszönöm szépen a részvételt, találkozunk a Nagyerdő Emléktúrán október 9-én! ❤ (ne felejtsük el, hogy regisztrálni kell a programra a létszám miatt) Üdvözlettel: M.Ibolya 🙂

:Képek