2021.11.27. Kirándulás Gúthon

Természetjáró csoportunk néhány tagja a Gúthi Erdészetben túrázott. Segítségükre volt Dufla Ferenc erdész, a Nyírerdő Zrt munkatársa a Gúthi Erdészet vezetője, aki tartalmas és részletes szakvezetéssel mutatta be az erdészetet.

A NYÍRERDŐ Zrt. Gúthi Erdészete Debrecentől északkeletre, nyolc község határában, a Nyírség erdészeti táj déli részén 8 267 hektáron kezeli az állami erdőket. A terület szíve az 5 175 hektáros gúthi erdőtömb, mely az Alföld egyik legnagyobb kiterjedésű összefüggő, zárt gyöngyvirágos tölgyesét és a Nyírség legszebb és legnagyobb fatömegét adó akácállományait foglalja magában. A erdészet területén az országos jelentőségű védett terület (Hajdúsági Erdőspuszta tájvédelmi körzet, 390 ha) kiterjedése csekély , ám a kezelt erdők kétharmada része a NATURA 2000 természetvédelmi hálózatnak.

Nagyon szép és tartalmas napja volt csoportunknak, köszönjük szépen Dufla Ferenc erdészeti igazgató úrnak a remek szakvezetését! ❤