Mohácsi túra

Farsang Mohácson és környékén, 2022.

Az idei egyesületi farsangunkat Mohácson töltöttük. Február 25-27. között 3 napra terveztünk programokat a környékre. Kecskeméten és Kalocsán belvárosi séta keretében ismerkedtünk a látványosságokkal. Baja belvárosában található Ciszterci Ház adott otthont 2 éjszakára csoportunknak. Gemenc déli kapuja a Pörbölyi Ökoturisztikai centrum. Mi innen indítottuk felfedezéseinket Gemencen, - Gemenc kincsei kiállítás - vadmegfigyelőben volt lehetőségünk megszemlélni a szarvasok és vaddisznók természetes élőhelyét és viselkedését - valamint a gemenci kisvasúton történő utazás is segített az ismerkedésünkben. Sok érdekes információt hallhattunk a helyi szakvezetőtől. Mohácson jelképes busóálarcot készíthettünk, valamint ízelítőt kaptunk a tél elűzésének formájáról, úgy "BUSÓSAN"! Köszönjük szépen a beküldött képeket Kirsch Teréz és Márián Katalin fotós csoporttagjainknak. 🙂 ❤

Képek: