VII. Fuss,kocogj,sétálj a Nagyerdő madaraiért

web banner013

2022.október 8-án (szombaton) tartottuk az évente két alkalommal szervezett "Fuss, kocogj, sétálj a Nagyerdő madaraiért" családi sportnapunk őszi rendezvényét. Ezen programunk minden évben megemlékezik a Nagyerdő Napjáról, amit OKTÓBER 10-én ünneplünk, e napon nyilvánították ugyanis védetté 1939-ben a Nagyerdő észak-keleti sarkának egy harminchektáros tölgyesét. Egyesületünk 5 éve gondozza a Nagyerdő madárvilágának egy részét, 11 db nagy erdei madáretető és ugyanennyi erdei madáritató fenntartásával. 16 fős önkéntes segítő által alkotott "madáretetős-itatós" csoportunk, lelkesen gondozza egész évben a rájuk bízott madáretetőket-itatókat. A madáretetési szezonban több száz mázsa fekete napraforgómagot viszünk ki a madaraknak, melynek beszerzésére is fordítjuk azt az adományt, amit jótékonysági sportnapunkon gyűjtünk. Ezúton is köszönjük szépen a tegnap összegyűlt adományokat. Csodaszép napunk volt a gyönyörű őszi napsugarakban. Önfeledten játszottak és futkároztak a gyerekek, többen kértek közülük "arcfestést-csillám tetkót", kipróbálták kavicsfestős tudásukat, a legkisebbek pedig játszhattak a mókuskirakókkal és kifestőkkel egyaránt. Minden résztvevő eldönthette, hogy fut, kocog vagy sétál e nap keretében. Jó hangulatban és vidáman telt napunk, nagyon szépen köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttek programunkra. Áprilisban találkozunk a tavaszi rendezvényünkön!

KÉPEK: