Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrei Skanzenben

web banner20 masolat

2022. november 12-én szombati egyesületi kirándulónapunkat Szentendrén töltöttük a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban. Igazi "időutazásban" volt részünk, hiszen a különböző tájegységek a 18. század közepétől a 20. század közepéig tartó időszakot öleli át és mutatja be. A "bőség kosara" jellemezte minden bemutatkozó tájegységet. Belépve a különböző tájegységekbe, rögtön érzékelhettük az adott tájegység hangulatát, korhű életképeit, szín és hangvilágát. Interaktív kiállítások, bemutatók - az Erdélyi tájegységben színészek segítségével - visszaröpített bennünket a 18-20. századba. Nagy segítségünkre volt helyi idegenvezetőnk Kovács Kriszta, valamint a Skanzen munkatársai. Nagyon szépen köszönöm, az igen magas számú aktív részvételeteket! ❤ 🙂 M.Ibolya
Fotók: Gebei Annamária, Márián Katalin, Kondor Andrea, Tündikné Gömöri Judit, Incze József 

KÉPEK