"Erdők ölelése, vizek csobogása" irodalmi és természetfotós pályázat

 

2022. október 21-én tartotta a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület immáron a hagyománnyá vált
VII. természetvédelmi-irodalmi vers, -próza, -meseíró és természetfotós pályázatának díjátadó ünnepségét Budapesten, a Vajdahunyad várban.
Az ország minden pontjáról és határon túlról is érkeztek díjazott diákok a programra.

A rendezvényt az Agrárminisztérium részéről Szentpéteri Sándor főosztályvezető úr nyitotta meg,
majd értékelést mondott Finta Éva, József Attila-díja költő, irodalomtörténész, tanár, a Magyar Írószövetség tagja a pályázat szépirodalmi részének zsűri elnöke.

Az irodalmi zsűri további tagjai voltak:

  • Kozák Mari költő, meseíró,
  • Kerecsényi Éva költő tanár,
  • Mohácsi Attila színművész,
  • Balku László író, újségíró.

Őt követte a természetfotós zsűrielnök értékelése, melyben dr. Bakó Gábor, légifényképész kamera konstruktőr értékelte a beérkezett természetfotós pályázatokat. 
A természetfotós zsűri tagjai volt még

  • Kirsch Teréz,
  • Keresztes József,
  • Csanády Nóra természetfotósok.

Értékelő beszédet mondott még Halász Judit Kossuth-díjas színművésznő korábbi zsűrielnök, a pályázat-sorozat szellemi támogatója is.

A műsorvezető Harsányi Levente profizmusával családias légkört teremtett a 150 fős közönségnek.
Három korcsoportban (6-9 évesek, 10-14 évesek, 15-19 évesek) összesen 9 kategóriában 51 fő gyermek lett díjazva.

 

 

Az ünnepségen készült képek megtekintéséhez kattintson IDE.

 

DÍJAZOTTAK:

6-9 éves korosztály Mese kategória

I. helyezett:
Mónus Szilvia
- Hajdúnánási Református Általános Iskola és Óvoda
- Felkészítő tanára:
Kabainé Bőti Beáta
A szépség forrása

II. helyezett:
Kovács Bálint Máté
- Hatvani István Általános Iskola, Debrecen
- Felkészítő tanára: Béres Ilona Edit, Bán Judit Margit
Baluti, a kisegér
III. helyezett
Udvardy Regina
- Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Ami, Debrecen
- Felkészítő tanára:
Seprényi Kinga

Jó tett helyébe jót várj!
IV. helyezett:
Mezei Hanna Írisz,
- Implom József Általános Iskola, Gyula
- Felkészítő tanára:
Ökrös Márta

A fák barátsága
V. helyezett:
Balázs István,
- Szent István Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Mezőtúr
- Felkészítő:
Balázsné Szabó Marianna

Az őzcsorda megmentése
VI. helyezett:
Bogdány Dusán,
- Dr. Tóth Zoltán Általános Iskola, Orgovány
- Felkészítő tanára: Misándiné Árvai Melinda
A róka meséje

 

6-9 éves korosztály Vers kategória
I. helyezett:
Kun Anabella
- Implom József Általános Iskola, Gyula,
- Felkészítő tanára: Ökrös Márta,
Itt a tavasz, hív a berek
II. helyezett:
Kovács Bálint Máté
- Hatvani István Általános Iskola, Debrecen
- Felkészítő tanárai: Béres Ilona Edit,
Bán Judit Margit,

Rókaja
III. helyezett:
Pásztor Gergő
- Kecskeméti Református Általános Iskola,
Karvaly Károly
IV. helyezett
Orr Emma Ida
- Kittenberger Kálmán Általános és Művészeti Iskola, Nagymaros
- Felkészítő tanára: Szabó Henrietta,
Az őszi erdő

V. helyezett:
Maródi Gréta
- Robert Louis Stevenson School New York és Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye
Kerek erdő

VI. helyezett:
Fekete Hanga Júlia
- Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola, Veszprém,
Zuhanás az erdőszélen

 

 

10-14 éves korosztály Vers kategória
I. helyezett:
Kovács Boglárka
- Hatvani István Általános Iskola, Debrecen
- Felkészítő tanárai: Szatmári Imréné, Varga Réka
Anyatermészet
II. helyezett:
Gubián Anna
- Hétvezér Általános Iskola, Székesfehérvár
- Felkészítő tanára: Mecsei Balázs
Varázsének
III. helyezett:
Kapirnyák Kincső
- Kölcsey Ferenc Baptista Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Nyíradony
- Felkészítő tanára: Csiszár Antal Sándor
Tiszteld a Földet
IV. helyezett:
Csáky-Semsey Ilka
- Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium, Budapest
- Felkészítő tanára: Berzsenyi Eszter
Belső kert
V. helyezett:
Nagy Viktória
- Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
- Felkészítő tanára: Szegi Judit
Mindenütt jó, de legjobb otthon
VI. helyezett:
Igar József Péter
- Hársfadombi Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Mány
A biciklitúra

 

 

10-14 éves korosztály Próza kategória
I. helyezett:
Bene Panni
- Budaőrsi Ilyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum
OTTHON
II. helyezett:
Tomka Blanka Angelika
- Kalász Suli Általános Iskola, Budakalász
- Felkészítő tanára: Orgona Angelika
Az Idő tükrei
III. helyezett:
Szabó Hanna
- Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba
- Felkészítő tanára: Kisné Adamik Veronika
Az igazi csodák
IV. helyezett:
Weinhardt Anna
- Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Marcali
- Felkészítő tanára: Mánfayné Nyakas Andrea
A víz köve
V. helyezett:
Tankó Izabella
- Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola, Gyimesközéplok (Románia)
- Felkészítő tanára: Miklós-Dobos Noémi
A természet győz
VI. helyezett:
Krizsán Lőrinc
- Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba
Családi kirándulás

 

 

10-14 éves korosztály Mese kategória
I. helyezett:
Dobi Valentina
- Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán tagintézménye
A csodaszarvas
II. helyezett:
Maródi Éda
- Robert Louis Stevenson School, New York és Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye, Debrecen
Csöppnyi mese
III. helyezett:
Mezi Tamás
- Esterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Iskolája, Eger
- Felkészítő tanára: Nagyné Herczeg Éva
Az Öreg Tölgy megmentése
IV. helyezett:
Jost-Kovács Boldizsár
- Kincskereső Iskola, Budapest
Vízcsepp
V. helyezett:
Gajdos Márta
- Jászboldogházi Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
- Felkészítő: Gajdos Zsuzsanna
A legfélénkebb hullám
VI. helyezett:
Igar József Péter
- Hársfadombi Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Mány
Hajsza az áfonyáért

 

15-19 éves korosztály Vers kategória
I. helyezett:
Horváth Márk Sándor
- Boldog Brenner János Gimnázium, Szombathely
- Felkészítő tanára: Domján Péterné Varga Enikő
Ecloga
II. helyezett:
Molnár Izabell
- Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikum
Láttál-e már…
III. helyezett:
Tomka Dorottya Mária
- Veress Péter Gimnázium, Budapest
Balaton
IV. helyezett:
Bakcsi Réka
- Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda
Szívdobogás
V. helyezett:
Keszeli Glória
- Školská 6 Kolárovo, Szlovákia
- Felkészítő tanára: Samu Krisztina
Én, az erdők leánya
VI. helyezett:
Miklós Tímea
- Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda
Erdőben sétálok…

 

 

                                                                                           15-19 éves korosztály Próza kategória

I. helyezett:
Lengyel Karola
- II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest
A portré
II. helyezett:
Kátai Tímea Zsófia
- Iskola címe: Arad, Str. I. Calvin nr. 22
- Felkészítő tanára: Rudolf Ágnes
Az erdő ölelése
III. helyezett:
Sztebel Judit
- VSZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium, Vác
Anya
IV. helyezett:
Miklós Tímea
- Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda
Egy évünk története
V. helyezett:
Kolosy Bettina
- Budaőrsi Ilyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum
FÁK ÉS VIZEK GYERMEKE
VI. helyezett:
Ternóczy Réka
- Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kaposvár
Randi egy különleges helyen

 

 

15-19 éves korosztály Mese kategória
I. helyezett:
Bükösdi-Garai Fédra
- Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Óvodája
A Természet lágy ölén
II. helyezett:
Czeglédi Zétény
- Nagykun Baptista Oktatási Központ
- Felkészítő tanára: Csordás-Tán Eszter
Tulipán és Rózsa
III. helyezett:
Bara Gabriella
- 10. számú Dayka Gábor Középiskola, Ungvár
Az erdő csodája
IV. helyezett:
Madarász Csenge
- Sashalmi Tanoda Általános Iskola, Budapest
Egy kis levél nagy utazása
V. helyezett:
Bolla Dorina Jada
- Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium, Budapest
Gyermekfalva
VI. helyezett:
Kiss Panna
- Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakgimnázium
- Felkészítő tanára: Üveges Tamás
Mese a kisfiúról, aki mindig köszöntötte a fákat

 

 

6-9 éves korosztály természetfotós kategória
VI. helyezett: Udvardy Regina, Kis kiváncsi című képe.
Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulója.
udvardy regina kis kivncsi 
V. helyezett: Szabó Levente Botond, A híd című képe
Tatai Kőkúti Általános Iskola tanulója.
szab levente botond a hd 
IV. helyezett: Mónus Szilvia, Nyári munka című képe
Hajdúnánási Református Általános Iskola és Óvoda tanulója.
mnus szilvia nyri munka 
III. helyezett: Pásztor Gergő, Aszály című képe
Kecskeméti Református Általános Iskola tanulója.
psztor gerg aszly 
II. helyezett: Pálóczi Réka, Jóllakottan című képe
Hajdúnánási Református Általános Iskola és Óvoda tanulója.
plczi rka jllakottan 
I. helyezett: Pásztor Gergő, Vízhiány című képe
Kecskeméti Református Általános Iskola tanulója.
psztor gerg vzhiny 

 

 

10-14 éves korosztály természetfotós kategória
VI. helyezett: Krepsz Máté, Az otthon melege című képe
Türjei Szent László Általános Iskola
krepsz mt az otthon melege
V. helyezett: Füssi-Nagy Csongor, Gyűjtögető című képe
Sárospataki II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola
fssi nagy csongor gyjtget
IV. helyezett: Kaposvári Marcell, Nádasok zenéje című képe
Révai Miklós Gimnázium és Kollégium
kaposvri marcell ndasok zenje
III. helyezett: Jost-Kovács Boldizsár, Hangyányi szeretet című képe
Kincskereső Iskola, Budapest
jost kovcs boldizsr hangynyi szeretet
II. helyezett: Adorjáni Csongor, Béka királyfi című képe
Révai Miklós Gimnázium és Kollégium
adorjni csongor bka kirlyfi
I. helyezett: Tripó Sándor Tamás, Pletykálkodás című képe
Gönczy Pál Általános Iskola, Debrecen-Józsa
trip sndor tams pletyklkods
15-19 éves korosztály természetfotós kategória
VI. helyezett: Ábrahám Kitti, Velencei szerelem című képe
Apor Vilmos Római Katolikus Gimnáziumm Győr
brahm kitti velencei szerelem
VI. helyezett: Papp Nándor-Zsolt, Bújócska című képe
Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár
papp nndor zsolt bjcska
V. helyezett: Fejér- Király Mátyás, Csúszka című képe
Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda
fejr kirly mtys csszka
IV. helyezett: Stinner Bálint, Az öröm című képe
Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium, Sopron
stinner blint az rm
III. helyezett: Molnár Gyula Péter, Kígyó nyelvtan című képe molnr gyula pter kgy nyelvtan
II. helyezett: Gazsi Máté, Körmönfont növény című képe
BMSC Petrik Lajos Technikum
gazsi mt krmnfont nvny

I.helyezett: Koncz- Bisztricz Tamás, Fodrozódás című képe
Batsányi János Gimnázium, Csongrád

koncz bisztricz tams fodrozds