palyazatközép masolat masolat masolat masolat

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület "Erdők ölelése, vizek csobogása" címmel pályázatot hirdet irodalmi (vers-, próza-, meseíró) és természetfotós kategóriában hazai és határontúli általános- és középiskolások számára.

A témaválasztás szabad, de a pályaműnek valamilyen formában mindenképpen kapcsolatban kell lennie az erdővel, a vizekkel, a természetes környezettel.

A beérkezett műveket nyolc kategóriában, ismert szakemberekből álló zsűri bírálja el.

Minden kategória első hat helyezettje értékes jutalomban részesül.

A helyezett pályaműveket megjelentetjük az ez alkalomra kiadott könyvben.

A pályázat korcsoportjai mindkét kategóriában:

6-9 éves korosztály (2013 és 2016 között születtek)

10-14 éves korosztály (2008 és 2012 között születtek)

15-19 éves korosztály (2002 és 2007 között születtek)

AZ IRODALMI ALKOTÁSOK FORMAI KÖVETELMÉNYEI

- Minden pályázó kategóriánként egy-egy művel pályázhat, és minden pályaműnek csak egy szerzője lehet.

- A pályaművek nyelve: magyar.

- A pályamű fájlformátumai a következők lehetnek: Open dokument, Microsoft Word vagy Text. (PDF fájlformátum nem alkalmazható.)

- Alkalmazott betűtípus Times New Roman, 12 pontos betűnagyság, szimpla sorköz, 2 cm-es margók.

- A maximális terjedelem: vers esetében legfeljebb (versciklus esetében versenként) 48 verssor, próza és mese esetében legfeljebb 3 oldal.

A pályamunkáknak legyen önálló címük. Elbírálásnál szempont, hogy a cím és a tartalom összhangban legyen a pályázat címével .

Törekedni kell a magyar helyesírás szabályainak betartására. Az elkövetett hibákért pontlevonás jár.

A pályaművek nem tartalmazhatnak rajzokat, fotókat.

A zsűri kizárja az értékelésből a kiírási feltételeknek nem megfelelő, az egyértelműen felnőtt segítséggel készült pályaműveket.

A TERMÉSZETFOTÓ ALKOTÁSOK FORMAI KÖVETELMÉNYEI

Az alkotásokat az alábbi témakörökben várjuk:  állatvilág, növényvilág, tájak, az ember és a természet kapcsolata.

- Minden pályázó maximum 3 képet küldhet be.

- A pályázatra digitális fotókat vagy hagyományos eljárással készült képek (papír, dia), digitális (scannelt) változatát várjuk.

- A pályamű fájlformátumai a következők lehetnek: .jpeg, jpg vagy png.

- A kép a lehető legjobb minőségű legyen, de a mérete nem haladhatja meg a 2MB-ot!

(Ajánlott minimális paraméterek: felbontás 300 dpi, hosszabbik oldala min. 2480 pixel)

- A feltöltött fájl nevének kötelező alakisága: megpályázott kategória sorszáma.pályázó neve.kép címe

(példa: 1.GipszJakab.MegfakultNyár)

Hogy mégis milyen képeket várunk tőletek? Kérjük tekintsétek meg az elöző pályázat nyertes pályaműveit:

6-9 korosztály
Pásztor Gergő
A levél szélén

60a16962ab0c9 1.PásztorGergő.ALevélSzélén

10-14 korosztály
Füssi-Nagy Csongor
Arany tó

2.Füssi NagyCsongor.Arany tó

15-19 korosztály
Stinner Bálint
Taxi

609fd3ada0925 3.StinnerBálint.Taxi

A pályamunkákat a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület hivatalos honlapján keresztül lehet beküldeni:

WWW.NAGYERDOERTEGYESULET.HU

BEKÜLDÉSI HATÁRIDŐ: 2022.06.28. ÉJFÉL

Az ünnepélyes díjátadó helyszíne: Vajdahunyad vára. Idejét minden helyezettel a későbbiekben közöljük.

A pályázatokkal kapcsolatos kérdések esetén a következő email címre várjuk a leveleket: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.