Budapesti kultúrséta, fókuszban a "RETRÓ"

2024.02.24-én szombaton folytattuk a kultúrsétás programsorozatunkat Budapesten.

Fókuszba a RETRO MÚZEUMOT helyeztük, számos egyéb programhelyszín felkeresésével, Virág Zsuzsi idegenvezető koordinálásával. Az Astoria szállónál kezdtünk, ahonnan gyalogosan Pest belvárosán keresztül értük el a Retro Élményközpontot. A századfordulón jó pár átjáróház könnyítette meg a sietni vágyó vagy vásárolni szerető lakosok életét a fővárosban. A nyüzsgő, hangulatos passzázsok jó része ma már a múlté, de szerencsére fennmaradt pár. Kis utcákon és tereken közelítettük meg ezeket a különleges épületeket. Útvonalunk az Astoriától érintette a Ferenciek terét, a Petőfi Sándor utcát, a Károly körutat, a Ferencesek templomát, az Úttörő Áruház hűlt helyét, a Párisi udvart (nemrég luxusszállodává alakították), a Városházát és a Vármegye házát. Ebédszünet után jött a Budapest Retro élményközpont felejthetetlen nosztalgikus utazással a közelmúltba. Járőrözhettünk igazi Lada rendőrautóval a Gazdagréti lakótelepen, megnézhettük mi mindent vitt magával az űrbe Farkas Bertalan, de akár bemondóként is kipróbálhattuk magunkat a korabeli Híradó stúdiójában. És ez csak néhány a több ezer különleges tárgyat bemutató létesítmény számtalan élménye közül, ahol egészen 1960-tól 1999-ig visszamehettünk az időben. Köszönöm szépen az aktív és lelkes részvételeteket.

Az eseményen készült fotók elérhetőek az Egyesület facebook oldalán.