Brunszvik kastély

                                             kép1 masolat

2022. június 25-én szombaton ellátogatott természetjáró csoportunk Martonvásárra és Velencei-tóhoz. Martonvásáron megtekintettük a Brunszvik-kastély csodálatos parkját, az Agroverzum Tudományos Élményközpontot és a Beethoven Emlékmúzeumot, melyek interaktív részeik miatt nagyon tetszettek a gyerekeknek is. Az Óvodamúzeumban bepillantást nyerhettünk a hazai kisdedóvás történetébe, illetve a Brunszvik család tagjainak képzőművészeti alkotásait és használati tárgyait is megnézhettük, a zongorát is kipróbálhattuk. A finom ebédet a Macska Fogadóban fogyasztottunk el, majd a Velencei-tóhoz vezetett utunk. Aki akart, csobbanhatott a tóban, mi inkább a tóparti sétát választottuk. Hazafelé útba ejtettük a Gárdonyi Géza Emlékházat, mely bemutatja az író életének legfőbb állomásait és irodalmi munkásságának kiemelkedő értékeit, illetve a Gárdonyi Rönkvárat, az egri vár rönkből készült másolatát. Élményekkel teli, tartalmas napunk volt. Köszönjük szépen a részvételeteket és a beküldött beszámolókat és fotókat! ❤ 🙂
Fotók: Kovácsné Kozma Csilla, Schwarzkopf Margaréta, Kincses Magdolna, Széles Sándorné, Tündikné Gömöri Judit 

KÉPEK: