Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázat

A Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület
természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatot hirdet
a TERMÉSZET jegyében általános- és középiskolások részére

"Erdőn, zöld mezőkön járva"

címmel, melyre a határon túli iskolások írásait is várjuk.

A témaválasztás szabad, de a pályaműnek valamilyen formában mindenképpen kapcsolatban kell lennie az erdővel, a vizekkel, a természetes környezettel.
A beérkezett műveket nyolc kategóriában ismert szakemberekből álló zsűri bírálja el.
Minden kategória első hat helyezettje értékes jutalomban részesül.
A helyezett pályaműveket megjelentetjük az ez alkalomra kiadott könyvben is.

KATEGÓRIÁK ÉS KOROSZTÁLYOK:

6-9 éves korosztály (2015 és 2018 között születtek) vers / mese
10-14 éves korosztály (2010 és 2014 között születtek) vers / próza / mese
15-19 éves korosztály (2005 és 2009 között születtek) vers / próza / mese

MEGKÖTÉSEK:

- Minden pályázó kategóriánként egy-egy művel pályázhat és minden pályaműnek csak egy szerzője lehet!
- A pályaművek nyelve: magyar
- A pályamű formátumai a következők lehetnek: Open dokument, Microsoft Word vagy Text formátum
- A maximális terjedelem: vers esetében legfeljebb (versciklus esetében versenként) 48 verssor, próza és mese esetében legfeljebb 3 oldal:
Times New Roman betűtípus, 12 pontos betűnagyság, szimpla sorköz, 2 cm-es margók

"Erdőn, zöld mezőkön járva" a pályázat címe, és nem a pályamunkák kötelező címe!
Természetesen választható, de az elbírálásnál szempont, hogy a cím és a tartalom összhangban legyen.
A helyesírási hibákért pontlevonás jár!

PDF formátumot nem fogadunk el és a dokumentumok nem tartalmazhatnak rajzokat, fotókat!
A kiírásnak nem megfelelő pályaműveket kizárjuk a versenyből!
Nem értékeljük továbbá az egyértelműen felnőtt segítséggel készült írásokat!

A pályamunkákat a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület hivatalos oldalán lehet beküldeni:
<< JELENTKEZÉSI LAP >>

Beküldési határidő: 2024.06.20. éjfél

A díjátadó idejével kapcsolatban jelenleg folyik az egyeztetés, azt minden helyezettel időben közöljük.

A pályázattal kapcsolatos kérdések esetén a következő email címre várjuk a leveleket:

Sikeres pályázatot kívánunk!

irodalom