Nagyszebeni főzőverseny 2023.07.01.

A HÍD – Szebeni Magyarok Egyesülete 2023-ban, július elsején tizennegyedik alkalommal szervezte meg az ASTRA Múzeum Skanzenben a Nagyszebeni Főzőversenyt, amelyre Egyesületünknek is sikerült - támogatóink segítségével - beneveznie és részt vennie. Ezúton is szeretném megköszönni a Hortobágyi Madárkórház, Pusztai Állatpark, Kovács-busz, Sz-Variáns Kft, Sericol Bt, TerepSzemle Stúdió Egyesület támogatását, hiszen nélkülük nem sikerült volna a részvételünk ezen a nagyon nívós rendezvényen.

Egyesületünk főzött már több alkalommal bográcsban - elsősorban saját és volumenében kiesebb - programokon, azonban ilyen nagy nagyszabású rendezvényen, üstben készített - verseny szerűen - ételelkészítésben először vettünk részt, ráadásul nagyon messze Debrecentől. (450 km) Az elkészített ételünk fantázianeve "Debreceni tárkonyos zöldséges PULYKARAGU leves, vargánya gombás galuskával". Izgalmas ízvilágával, kivívta a közönség tetszését, hiszen sokan megkóstolták és pozitívan nyilatkoztak szakácsunknak. Helyezést sajnos nem értünk el, azonban a zsűrielnök, vitéz Komlósi Mihály külön elismerését megkaptuk, amely nagy megtisztelés volt mindnyájunknak!

Nagyon szépen köszönöm a csapat minden tagjának a derekas helytállását: Polónyi György (szakács) Vincze Anikó, Ráczné Marika, Sárosi Emília, Gebei Julika, Tündikné Gömöri Judit, Incze József, Antal Dániel (sofőr) <3 Utazásunk folyamán, megálltunk Erdély természeti és kulturális értékei kis szeletének megcsodálására: Király-hágó, Kolozsvár, Fogarasi-havasok, Bálea-tó. Igazán tartalmasan telt a 3 nap, köszönöm szépen a részvételt!

M.Ibolya, egyesületi vezető

Az eseményen készült fényképek megtekinthetőek ide kattintva.