Zwack múzeumi látogatás - November 18.

Zwack Múzeum, régi lepárló és pincelátogatás kóstolással, valamint séta a Ráday utcán és a közeli Palotanegyedben november 18-án szombaton

Kirándulásunk fókuszában a Zwack Múzeum volt, kiegészítve Festetics-palota és Bakáts téri templom látogatással, Virág Zsuzsi idegenvezető kalauzolásában. A Zwack régi lepárló épülete 1892-ben épült, azóta itt készül az Unicum, ezért is hívják az „Unicum szívének”. Ezt a patinás, borostyánnal befuttatott épületet korabeli fényképek alapján újították fel, így a látogatók az eredeti állapotában lévő lepárló hangulatát élvezhetik. Láthattunk 100 évnél is idősebb lepárló készüléket, óriási kőkorsókat, melyeket kivonatolásra használtak és számos illatos gyógynövényt, melyek akár az Unicum titkos receptjének alkotói is lehetnek. Majd betekintést nyerhetünk az Unicum közel 500 tölgyfahordós pincelabirintusának néhány folyosójára, ahol hónapokon keresztül érlelődik az Unicum. Megkóstolhattuk az eredeti Unicumot és az Unicum Szilvát egyenesen a tölgyfahordókból csapolva, így megismerve a jellegzetes illatokat és ínycsiklandó ízek kavalkádját. A nap folytatásában ebédszünetünke az éttermeiről is ismert Ráday utcában töltöttük, majd meglátogattuk az Ybl Miklós tervezte Bakáts téri templomot. A nemrég megnyílt csodálatosan kifestett altemplomba is lejutottunk. Innen folytattuk sétánkat a Palotanegyedben, amit a XIX. században mágnásfertálynak neveztek. Itt épültek fel sorra az arisztokrata családok városi palotái. A szintén Ybl Miklós tervezte Festetics-palotában sok érdekességet láttunk és hallottunk, ma már egyetem, de szerencsére a palota egyes részeit megőrizték. Köszönöm szépen a részvételeteket, Zsuzsinak a mindig precíz és tartalmas vezetését és a beküldött fotókat! M.Ibolya

Fényképek az egyesület Facebook oldalán találhatóak meg.