Retró múzeum látogatás - Budapest

2024.02.24-én szombaton folytatjuk a kultúrsétás programsorozatunkat Budapesten. Fókuszba a RETRO MÚZEUMOT helyezzük, számos egyéb programhelyszín felkeresésével, Virág Zsuzsi idegenvezető koordinálásával.

Az Astoria szállónál kezdünk, ahonnan gyalogosan Pest belvárosán keresztül érjük el a Retro Élményközpontot. A századfordulón jó pár átjáróház könnyítette meg a sietni vágyó vagy vásárolni szerető lakosok életét a fővárosban. A nyüzsgő, hangulatos passzázsok jó része ma már a múlté, de szerencsére fennmaradt pár. Kis utcákon és tereken közelítjük meg ezeket a különleges épületeket. Útvonalunk az Astoriától érinti a Ferenciek terét, a Petőfi Sándor utcát, a Károly körutat, a Ferencesek templomát, az Úttörő Áruház hűlt helyét, a Párisi udvart (nemrég luxusszállodává alakították), a Városházát és a Vármegye házát. Ebédszünet után jön a Budapest Retro élményközpont felejthetetlen nosztalgikus utazással a közelmúltba. Járőrözhetünk igazi Lada rendőrautóval a Gazdagréti lakótelepen, megnézhetjük mi mindent vitt magával az űrbe Farkas Bertalan, de akár bemondóként is kipróbálhatjuk magunkat a korabeli Híradó stúdiójában. És ez csak néhány a több ezer különleges tárgyat bemutató létesítmény számtalan élménye közül, ahol egészen 1960-tól 1999-ig visszamehetünk az időben. A múzeum után még vár ránk egy rövid séta a buszunkig. Jelentkezés és részletek: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

retromuzeum