Templom túra és nagyerdei séta, gasztro élménnyel

Két templom túra – A debreceni reformáció nyomában- valamint Nagyerdei séta gasztro élménnyel.

A helytörténeti sétán Debrecen két különleges református templomát ismerhetik meg a résztvevők, valamint bepillantást nyerhetnek a debreceni reformáció kezdeteibe és Méliusz Juhász Péter püspök, egyháztudós életébe.
A túra a Méliusz térről indul MÁRCIUS 9-én szombaton 10:00-kor, ahol a Verestemplom (Kossuth utcai református templom) áll, amit belső festése és díszítése egyedülállóvá tesz a magyarországi református templomok között.
A Kistemplom – közismert néven, Csonkatemplom – a város legrégebbi egyházi épülete, közel 300 éve hirdeti a „szegény és gazdag református polgárok élő hitének, Isten Házához való nagy szeretetének alkotó erejét.”
A kistemplom megtekintése során a 2023-ban felújított és látogathatóvá tett toronyba is feljuthatnak az érdeklődők, ahol lélegzetelállító panorámában lehet részük. A program Sárosi Dániel orgonaművész mini koncertjével zárul.

A program ezen időtartama: 2 óra
A sétát vezeti Új Judit helytörténet-kutató (Csicsogó Produkció)
A Kistemplomot bemutatja Sárosi Dániel, turisztikai referens
Az első rész befejeztével, kisétálunk a Nagyerdőre, meglátogatjuk az Egyesület által gondozott 2 db madáretetőnket és itatónkat, majd a Viktória Étteremben 14:00-tól elfogyasztjuk az ebédünket.
Menü: Babgulyás + kenyér + ásványvíz.
A program második felét Marincsák Ibolya egyesületi vezető koordinálja.
A szombati teljes program: 10:00-tól-15:00-ig tart.
Részvételi díj hozzájárulás: 5.000 Ft/fő.
MAX LÉTSZÁM: 30 fő.
CSAK REGISZTRÁCIÓVAL lehet részt venni a programon! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen