Sertúra – A debreceni sörfőzdék és sörcsarnokok nyomában

A helytörténeti sétán a debreceni sörfőzés történetével, helyszíneivel, a XX. század elejének legjelentősebb belvárosi sörcsarnokaival, vendéglőivel ismerkedhetnek meg a résztvevők.

A túra a Bem térről indul, ahol az is kiderül, hogy mit is főztek valójában a debreceniek által csak serházként ismert épületben. Útközben megtudhatják, hogy Pákh Albert író melyik házat hasonlította Augiász istállójához, hol működött a város sercsapszéke, hol tartotta gyűléseit a Debreceni Bölcs Férfiak Sörtársasága. Aranybika Szálló, Debrecen Városához Szálloda,
Gambrinus Söröző… csak néhány név a séta alkalmával bemutatott hajdani sörcsarnokok közül. Túránk a volt Angolkirálynő Szállónál ér véget, ahol a Bakelit Music Caféban egy igazi pilseni sörcsapoló mester által csapolt sört kóstolhatnak a résztvevők.

  • Időpont: 2024. június 8. 15 óra
  • A találkozó helyszíne: Bem tér 1. (MOB Söröző előtt)
  • Útvonal: Bem tér 1. – Péterfia utca – Kossuth tér – Piac utca – Gambrinus köz – Kossuth utca 21.
  • Időtartam: 2,5 óra

A sétát vezeti Új Judit, a téma kutatója.
Részvételi díj: 3.000 ft/fő
Regisztráció: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

sertura